Paskutinę lapkričio dieną 5 klasės mokiniai vyko į dvi edukacines pamokas  Kauno muziejuose. Vaikų literatūros muziejuje vos atvėrę duris pateko į  nuostabų knygų ir jų veikėjų pasaulį, kuriame pamatė ne tik dar senelių ir tėvų skaitytas knygas, bet ir originalias senas  rašomąsias mašinėles, garsiausių lietuvių rašytojų portretų, nuotraukose   užfiksuotų įdomių  gyvenimo akimirkų. Tarsi burtų lazdelei pamojus, mokiniai  pavirto  geriausių lietuvių literatūrinių pasakų veikėjais. Kiekvienas  gavo po vaidmenį  ir  kaukes.    Edukacinėje veikloje „Šmurkšt atgal į pasaką“ mokiniai   skaitė  populiariausių vaikų ir jaunimo  knygų  ištraukas, įsijausdami ir perteikdami veikėjų  charakterius.  Įdomiausia buvo pasakos „Kelionė į Tandadriką“ scenografinė instaliacija – kosminis laivas, į kurį sulipę „skrido“  su Vytautės Žilinskaitės herojais.

Vaizduotę ir išmonę reikėjo pasitelkti ir dar vienoje kūrybingoje veikloje - edukacinėje pamokoje „Pagauk Čiurlionio debesį“.  K.M.Čiurlionio muziejuje vaikai  aplankė parodą, susipažino su žymiausiais dailininko kūriniais. Edukacinėje pamokoje kūrė  savo paveikslus,  eksperimentuodami, piešdami,  dėliodami  Čiurlionio paveikslų debesų aplikacijas taip, kaip jiems leido vaizduotė.

Mokytoja Daiva Jurevičienė