Vasara – tai aktyvaus laisvalaikio metas. Žymiai dažniau būname gamtoje, prie vandens telkinių, stengdamiesi išnaudoti  visas vasaros mums suteiktas galimybes puikiai pailsėti. Atostogos vaikams suteikia daug džiaugsmo ir įvairių pramogų, tačiau padidina traumų bei nelaimingų atsitikimų galimybes.

Įvykus nelaimingam įvykiui ar traumai, visada labai svarbu pirmosios pagalbos suteikimas. Medikai ne visada gali greitai atvykti į įvykio vietą, todėl nelaimingo atsitikimo baigtis dažnai būna gyvybės ir mirties klausimas, kuris priklauso nuo šalia esančių žmonių ir nuo to ar jie moka teikti pirmąją pagalbą. Sugaišta minutė gali lemti žmogaus gyvybę.

Vienos iš sunkiausių traumų susijusių su vasaros laikotarpiu yra maudymasis ir nardymas. Maudantis įvairiose ir dažnai netinkamose maudynėms vietose, traumų rizika labai didelė.  Neatsargus elgesys vandenyje, nardymas, o ypač šokinėjimas nuo tiltelių ir pan.,  turi  labai skaudžias pasekmes – tai sunkūs galvos, kaklo, stuburo slankstelių sužalojimai, lūžiai ir netgi skendimai. Užmynus ant stiklo dužių ar aštrių daiktų, įvairių nuolaužų dažnai persipjaunama padus.

Maudymosi, eismo  (važinėjimas riedučiais, dviračiu, paspirtukais, nesilaikymas eismo taisyklių), įvairios kritimo ir neatsargių žaidimų traumos, apsinuodijimai, nudegimai ir įkandimai – tai pavojai, kurie lydi vaikus ir suaugusiuosius vasaros atostogų metu. Įvykus nelaimingam įvykiui ar traumai, visada labai svarbu pirmosios pagalbos suteikimas. Ypač svarbu sugebėti suteikti pagalbą ir žinoti kaip elgtis tokiose situacijoje kuomet šalia nėra suaugusiųjų.

4-5 klasių mokiniai mokėsi kaip iškviesti greitąją pagalbą, elgtis nusideginus, perkaitus saulėje, sutvarstyti žaizdą, imobilizuoti lūžusius kaulus, panaudojant turimas priemones, bei teikti pagalbą kitais atvejais. Buvo modeliuojamos įvairios situacijos, kartu ieškoma teisingų sprendimų.

Visuomenės sveikatos specialistė  Irena Pratkelienė